Dlaczego piaskowanie felg jest istotne dla ich pełnej odnowy?

Jeśli mimo naszych starań i dbałości o czystość felgi tracą swój pierwotny wygląd, a zużycie eksploatacyjne jest na tyle duże, że wszystkie próby doprowadzenia ich do pierwotnego stanu nie przynoszą rezultatu, to konieczna jest ich renowacja.

Na co zwrócić uwagę przed piaskowaniem felg?

Jeśli zdecydowaliśmy się na odnowienie felg naszego auta, to najpierw powinniśmy ocenić ich stan. Jeśli felgi są pogięte od zbyt szybkiego wjazdu w dziurę na nawierzchni lub od uderzenia w krawężnik, to konieczna będzie ich naprawa w specjalistycznym zakładzie. W przypadku felg aluminiowych z rantem konieczna będzie również dodatkowa naprawa, która ma na celu wyrównanie nierówności na ich powierzchni. Dopiero tak przygotowane obręcze będziemy mogli poddać procesowi renowacji.

Piaskowanie felg

Niezależnie od tego, jaką metodę malowania wybierzemy, to w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dokładne wyczyszczenie felg ze wszystkich zanieczyszczeń. Aby efekt był jak najlepszy, warto wybrać zakład, który zajmuje się piaskowaniem. Proces piaskowania felg polega na wykorzystaniu wysokiego ciśnienia powietrza oraz specjalnego, drobno zmielonego piasku, do złuszczenia wierzchniej warstwy materiału. Taka metoda oczyszczania metalowych elementów jest najbardziej skuteczna i precyzyjne. Drobinki piasku docierają we wszystkie, nawet trudno dostępne zakamarki i dokładnie je oczyszczają.

Dlaczego warto korzystać z usług zakładów zajmujących się piaskowaniem?

Precyzyjne oczyszczenie jest kluczowe dla późniejszego malowania proszkowego. Metoda ta wymaga dokładnego oczyszczenia felgi, dzięki czemu lakier rozłoży się równomiernie na jej powierzchni. Należy zaznaczyć, że oczyszczanie felg domowymi sposobami z użyciem papieru ściernego nie daje tak dobrych rezultatów, jak piaskowanie. Samodzielne piaskowanie wymaga od nas zakupy drogiego sprzętu, co przy jednorazowym procesie oczyszczania felg stalowych lub aluminiowych jest niekorzystne cenowo. O wiele lepszym rozwiązaniem jest poszukanie zakładu, który zajmuje się piaskowaniem felg. Pracownicy takiego zakładu posiadają odpowiedni sprzęt, umiejętności i wiedzę, a sama usługa nie jest droga.

Share