srutowanie ramka 3 300x200

Śrutowanie metalu

Śrutowanie metalu, zwane też piaskowaniem, jest metodą czyszczenia powierzchni w celu przygotowania jej do malowania proszkowego. Jest to metoda skuteczniejsza i szybsza od tradycyjnego szlifowania papierami ściernymi. Dzięki uzyskaniu chropowatej powierzchni, farba położna podczas procesu malowania zostanie poddana silniejszemu wiązaniu. Proces śrutowania wzmacnia, czyści i poleruje powierzchnię, która staje się gładka, co umożliwia jej dalszą obróbkę.

Obróbce strumieniowo-ściernej można poddać m.in. konstrukcje stalowe oraz blachy i profile stalowe o grubości większej niż 1,5 mm. Śrutowanie jest też pierwszym etapem malowania felg stalowych oraz obróbki innych stalowych elementów pojazdów i maszyn, konstrukcji stalowych.

Główne zalety śrutowania metali:

Ze względu na swoje zalety, śrutowanie jest procesem stosowanym bardzo często. Do zalet śrutowania możemy zaliczyć:

  • Bbardzo dokładne oczyszczenie powierzchni oraz jej zmatowienie
  • w czasie śrutowania na powierzchnię nie dostaje się pył
  • niskie koszty wykonania
  • duża wydajność
  • można wykorzystywać do różnego rodzaju powierzchni
  • możliwość bezpośredniego nakładania nowych powłok

Efekty piaskowania metali

Efekty piaskowania metali widoczne są gołym okiem. W wyniku tego procesu powierzchnia jest dokładnie oczyszczana m.in. z rdzy, pyłów czy starych powłok malarskich. Piaskowanie pozwala także na pozbycie się zanieczyszczeń jonowych takich jak: sole, azotany i siarczany, które powodują korozję podpowłokową oraz zendry, powstałej po walcowaniu stali.
Nasza firma posiada komorę do śrutowania/piaskowania o wymiarach: 10 m x 5,6 m wysokość 2,5 m.

Czytaj więcej Śrutowanie elementów metalowych należy do podstaw części procesów produkcyjnych. Wynika to z konieczności uzyskania odpowiedniego efektu, który ma przełożenie na trwałość oraz estetykę konstrukcji. Jeśli chodzi o śrutowanie Warszawa może skorzystać z naszej pomocy w tym zakresie. Dzięki proponowanej usłudze elementy uzyskają pożądane właściwości w ekspresowym tempie.

Śrutowanie metalu Warszawa – jak przebiega proces?

Głównym celem śrutowania jest oczyszczenie metalowej powierzchni, aby przygotować ją do dalszej obróbki (np. malowania proszkowego), gdzie niezbędne do przyczepienia się farby na stali jest uzyskanie właściwej chropowatości. W związku z tym metodę nazywa się niekiedy piaskowaniem, choć istnieją pomiędzy nimi różnice. Stosowane przez nas śrutowanie metalu w Warszawie polega na wytworzeniu strumienia ścierniwa za pomocą sprężonego powietrza. Uzyskana wysoka siła wymaga oczywiście zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa – również ze względu na materiał i jakość samego procesu. Dlatego metodę przeprowadzamy w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie. Do śrutowania można wykorzystać różne materiały ścierne, np. śrut staliwny, szkło czy korunt. Ponadto proces można wspomóc wodą lub przeprowadzić go na sucho. Dobór powyższych elementów uzależniamy od konieczności uzyskania konkretnych efektów. Czyszczenie powierzchni śrutowaniem klasyfikuje się na cztery klasy: 1, 2, 2,5 oraz 3. W zależności od wybranego stopnia można użyć różnych materiałów ściernych oraz dodatków. Dla przykładu klasa Sa 1 służy jedynie wyeliminowaniu przetłuszczeń, rdzy i tego typu zanieczyszczeń. Z kolei klasa Sa 3 dotyczy wyłącznie nowych elementów, ponieważ w jej wyniku otrzymuje się jednolitą metalicznie stal.

Śrutowanie Warszawa – najważniejsze zalety

Obróbka strumieniowo-ścierna służy przede wszystkim do oczyszczania powierzchni oraz usuwania powłok malarskich, zabrudzeń czy rdzy. Można ją jednak zastosować również do ujednolicenia powierzchni elementów oraz usunięcia błędów popełnionych przy poprzedniej obróbce. Doskonale więc widać, że śrutowanie w Warszawie niesie ze sobą wiele zalet. Oprócz wszechstronności (niemal każda powierzchnia nadaje się do przeprowadzenia metody), należy zwrócić uwagę na dużą wydajność. W tym celu korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych narzędzi, które minimalizują czas potrzebny na ukończenie procesu. Nie trzeba więc długo czekać na efekty. Nie mniej istotne jest wzmocnienie oraz wypolerowanie powierzchni bez ingerencji w strukturę materiału. To oznacza zachowanie bazowych parametrów oraz zwiększenie stopnia ochrony metalu. Na dodatek metoda cechuje się niskim kosztem wykonania w porównaniu do mniej zaawansowanych sposobów obróbki. Jeśli interesuje Państwa precyzyjne, ekonomiczne i w pełni profesjonalne śrutowanie metalu Warszawa jest miejscem, w którym można skorzystać z naszej usługi w tym zakresie. Zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub mailową, aby otrzymać więcej informacji na temat oferty. Odpowiemy też na każde inne pytanie z naszej dziedziny.