Powłoki ochronne na elementach konstrukcyjnych, samochodach czy różnego rodzaju przedmiotach codziennego użytku są niezwykle ważną częścią systemu zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Zazwyczaj używano do tego tradycyjnych sposobów malowania. Jednak znacznie skuteczniejsze jest malowanie proszkowe. Warszawa to miasto, w którym korzyści wynikające z tej metody są powszechnie znane. Dlatego nie mogło zabraknąć jej w naszej ofercie.

Jak wygląda malowanie proszkowe w Warszawie?

To proces, który wymaga dość dobrego przygotowania i realizacji kilku ważnych etapów. Tylko wtedy można mówić o profesjonalnym malowaniu proszkowym (zwanym również lakierowaniem proszkowym). Dlatego na samym początku oczyszczamy materiał w bezpieczny sposób. W przypadku elementów metalowych, takich jak stal czy konstrukcje ocynkowane, stosujemy metodę mechaniczną, czyli śrutowanie. Wysokie ciśnienie powietrza pozwala drobinkom śrutu dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co daje doskonałe efekty. Przy elementach aluminiowych stosujemy zaś metodę chemiczną. Elementy aluminiowe dzięki dużo gabarytowej myjce natryskowej zostają poddane niezbędnych procesom. Kolejny etap lakierowania proszkowego w Warszawie to napylenie. Proces polega na nałożeniu farby proszkowej na oczyszczoną powierzchnię. Używamy do tego pistoletu natryskowego o wysokiej wydajności, co pozwala szybciej zrealizować zadanie. Natrysk elektrostatyczny sprawia, że proszek dostaje dodatni ładunek. Rozpylenie go na elemencie, który dzięki uziemieniu posiada ładunek dodatni, skutkuje przytwierdzeniem lakieru do powierzchni. Na samym końcu należy poddać obrabiany obiekt utwardzeniu. Do tego wykorzystujemy m.in. piece polimeryzacyjne. Ich temperatura sięga 150-200ºC. To ostatni etap malowania proszkowego, po którym elementy konstrukcyjne nadają się do dalszej, bezpiecznej eksploatacji.

Lakierowanie proszkowe w Warszawie – zalety

W porównaniu do tradycyjnych sposobów malowania, lakierowanie proszkowe wyróżnia się znacznie większą trwałością. W praktyce oznacza to lepszą odporność na ścieranie, co szczególnie przydaje się w trudnych warunkach pracy. Efekty utrzymują się dłużej i nie ulegają pogorszeniu pod wpływem czynników środowiskowych. Ponadto lakierowanie zapewnia odpowiednie walory wizualne. Nałożone kolory są wyrazistsze oraz nasycone, co pozwala uzyskać niepowtarzalny wygląd elementów. Dzięki sporej wytrzymałości powłoki nie ma mowy o łuszczeniu się czy matowieniu farby.

Nie można też zapomnieć o ekologii. Malowanie proszkowe w Warszawie uznawane jest za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska metod, ponieważ nie emituje dużej ilości oparów, a także nie pozostawia zbyt wiele odpadów. Cena usługi uzależniona jest m.in. od rozmiarów elementu i jego rodzaju. Warto jednak podkreślić, że lakierowanie jest ekonomiczne ze względu na jego trwałość oraz indywidualną wycenę. W kwestii takiej, jak lakierowanie proszkowe Warszawa może liczyć na pomoc profesjonalistów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie dotyczące malowania metodą proszkową.