Dlaczego warto wybrać malowanie proszkowe?

Zamiast tradycyjnych metod malowania coraz częściej wybierane jest malowanie proszkowe. Powodem jest nie tylko wyższa skuteczność i trwałość, ale i niższe koszty zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Przyjazne dla portfela i środowiska

Malowanie proszkowe jest przede wszystkim tańszą metodą od tradycyjnych sposobów malowania (na przykład na mokro). Dodatkowo farby proszkowe nie zawierają szkodliwych substancji, a więc ich aplikacji nie towarzyszy emisja gazów szkodliwych dla zdrowia ludzkiego czy dla środowiska. W lakierniach proszkowych wykorzystuje się ponownie farby, które nie osadziły się na powierzchni malowanego elementu, co generuje spore oszczędności. Dodatkowo farby proszkowe są niepalne, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo ich użytkowania.

Co daje malowanie proszkowe?

Dla użytkowników największą zaletą lakierowania proszkowego jest duża odporność malowanych elementów na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nie musimy ich dodatkowo zabezpieczać oraz martwić się skomplikowaną pielęgnacją metalowych konstrukcji. Wśród zalet malowania proszkowego wyliczane jest też maskowanie niedoskonałości obróbki. W lakierniach proszkowych otrzymuje się powłoki o grubości, która zapewnia doskonale maskowanie wszelkich niedoskonałości wynikających z obróbki mechanicznej. Otrzymujemy zatem o wiele lepszy efekt wizualny niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod lakierowania.

Postaw na fachowców

Chociaż malowanie proszkowe ma wiele zalet, to bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu mogą pojawić się defekty na pomalowanych powierzchniach, a powłoka nie będzie spełniała swojej funkcji Na przykład źle dobrany sprzęt do aplikacji może prowadzić do pojawienia się takich problemów, jak tzw. skórka pomarańczowa. Nieodpowiednio przygotowana powierzchnia sprawi, że pomalowana powłoka będzie niskiej jakości. Aby malowanie proszkowe przyniosło oczekiwane korzyści, to powinno ono być przeprowadzone przez wyspecjalizowanych pracowników w dobrej lakierni proszkowej. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję satysfakcji zarówno z efektów wizualnych, jak i użytkowych.

Share