malowanie części pojazdów

Nowe życie starych pojazdów

Stare samochody i motocykle mają duszę. Nic więc dziwnego, że rzesze fanów old-timerów szukają coraz to lepszych metod, aby je odnowić i dać im drugie życie. Oprócz kwestii mechaniki pojazdu jest jeszcze ich wygląd. Czy ze starych ram motocykli, felg samochodów, czy zderzaków autobusów da się jeszcze wydobyć ich pierwotne piękno?

Pomoc fachowców 

To zadanie najlepiej jest zlecić specjalistom. Samodzielne próby czyszczenia lub malowania delikatnych, starych elementów mogą skończyć się katastrofą lub co najmniej niepowodzeniem. Najlepiej jest znaleźć poleconą, sprawdzoną lakiernię proszkową. Fachowcy zajmą się delikatnym śrutowaniem metalu. Jest to metoda, która precyzyjnie i delikatnie usunie stare warstwy farby i rdzę, aby przygotować dany element do dalszej renowacji. Śrutowanie, zwane inaczej piaskowaniem, jest o wiele bardziej precyzyjne i delikatniejsze niż szorowanie metalu papierem ściernym. Ponadto dzięki temu zabiegowi można uzyskać lekko chropowatą powierzchnię, która powoduje lepsze trzymanie się kolejnych warstw farby.

Trwałe malowanie 

Elementy pojazdów najlepiej jest malować metodą proszkową. Na precyzyjnie wypiaskowanych powierzchniach farba proszkowa, wypalona w specjalistycznym piecu, będzie trzymała się przez długie lata. Profesjonalne lakiernie przed pomalowaniem pierwszego koloru kładą warstwę bazową, która ma za zadanie jeszcze lepiej spoić wyczyszczoną powierzchnię z farbą. Na farbę z kolei nakładany jest przezroczysty lakier, który ją utrwala i zabezpiecza. Ten sposób malowania jest idealnym, długotrwałym rozwiązaniem dla starszych pojazdów, których elementy stalowe są delikatne i nie powinno ich dodatkowo obciążać częstym malowaniem na mokro. Lakierowanie proszkowe tworzy mocną ochronną powłokę, która dodatkowo zabezpiecza delikatne elementy zabytkowego staruszka, przedłużając mu żywot o kolejne lata.

Share