Malowanie proszkowe felg

Dzięki malowaniu proszkowemu możemy uzyskać wysoką jakość malowanych powierzchni oraz zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Z racji swojej trwałości i odporności malowanie proszkowe wykorzystuje się do malowania felg stalowych oraz aluminiowych.

Proszkowe lakierowanie felg – czy warto?

Jeśli nasze felgi przestały lśnić i nowszą coraz większe ślady użytkowania, to najlepszym sposobem ich odświeżenia będzie malowanie i lakierowanie proszkowe. Malowanie proszkowe jest korzystniejsze, od metod na mokro, gdyż zapewnia lepszy efekt wizualny – obecnie dostępnych jest wiele kolorów z palety RAL zarówno matowych, jak i z połyskiem. Powłoka utworzona przez malowanie proszkowe jest o wiele bardziej odporna na wszelkiego typu uszkodzenia. Malowanie proszkowe wykonywane jest w specjalistycznych lakierniach proszkowych. Cena malowania uzależniona jest od rodzaju felg oraz ich rozmiaru. Zazwyczaj wykonanie usługi w lakierni proszkowej trwa do pięciu dni roboczych, chociaż możliwe jest przyspieszenie procesu do jednego dnia, jednak wymaga to wcześniejszych ustaleń z pracownikami lakierni proszkowej. Zanim oddamy felgi do lakierowania, zadbajmy o to, by były one proste.  Pamiętajmy, też by przed oddaniem felg do malowania, zdjąć z nich opony.

Na czym polega malowanie proszkowe felg?

Zanim felgi zostaną pomalowane, muszą zostać dokładnie oczyszczone w lakierni proszkowej. Czyszczenie felg odbywa się przez śrutowanie lub piaskowanie. Tak przygotowaną powierzchnię pokrywa się warstwą podkładową na bazie cynku, która zabezpiecza felgi przed korozją oraz dodatkowo wzmacnia ich trwałość. Wszystko to sprawia, że nałożone warstwy farby proszkowej lepiej wyglądają oraz są bardziej odporne na uszkodzenia.  Malowanie felg odbywa się za pomocą specjalnych farb proszkowych, które zapewnia doskonałe pokrycie malowanych powierzchni. Efektem tego są gładkie i pozbawione zacieków powierzchnie. Dobrym sposobem na przedłużenie trwałości pomalowanych powierzchni jest nałożenie na wierzch lakieru bezbarwnego. Metoda proszkowego lakierowania felg przedłuża życie felg oraz sprawia, że będą one wyglądać jak nowe przed długi czas. Kiedyś paleta barw farb proszkowych była ograniczona, obecnie jest ona tak szeroka, że znajdziemy w niej prawie każdy kolor, który będzie nas interesował.

Share