Malowanie felg w Warszawie

Malowanie felg pozwala przywrócić im dawny połysk. Ma na celu likwidację ognisk rdzy i zabezpieczenie powierzchni przed korozją. Oferujemy malowanie felg metodą proszkową, zwaną także malowaniem na sucho, które jest rodzajem renowacji będącej znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowych części. Specjalny proszek zostaje naniesiony na malowaną powierzchnię przy pomocy odpowiedniego pistoletu. Proszek lakierniczy pokrywa powierzchnię, tworząc tym samym jednolitą warstwę na powierzchni felgi. Następnie jest ona wygrzewana w celu utwardzenia farby w piecu polimeryzacyjnym.

Od piaskowania felg po pokrycie ich farbą

Oferta malowania proszkowego obejmuje czynności od piaskowania felg po pokrycie ich farbą. Pierwszy etap prac, zwany również śrutowaniem metalu, polega na dokładnym czyszczeniu powierzchni. Podczas piaskowania drobno zmielone cząstki śrutu rozprowadzane są przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia powietrza, dzięki czemu docierają nawet w najmniejsze zakamarki. W przypadku felg aluminiowych – ten etap oczyszczania mechanicznego jest zastąpiony oczyszczaniem chemicznych. Felgi wkładane są do wanny wypełnionej odpowiednim preparatem chemicznych, który powoduje usunięcie starego lakieru. Kolejnym etapem jest pokrycie felg farbą podkładową na bazie cynku, po którym następuje lakierowanie proszkowe. Metoda ta jest znacznie trwalsza niż tradycyjne lakierowanie  „na mokro”. Felgi stają się bardziej odporne na zarysowania, chemię używaną na myjniach i sól wysypywaną na drogi podczas zimy. Opcjonalnie felgi można pokryć farbą bezbarwną, która je dodatkowo zabezpieczy oraz zapewni 85% przejrzystości lakieru (za dodatkową opłatą).

W zakres usług świadczonych przez naszą malarnię proszkową wchodzi malowanie proszkowe felg zarówno stalowych, jak i aluminiowych.

Czas i koszt usługi malowania felg

Realizacja usługi malowania felg trwa od 5 do 10 dni roboczych. Felgi należy dostarczyć do naszej lakierni pod Piasecznem (Solec 156). Koszt usługi uzależniony jest od ich rozmiaru i rodzaju.

Felgi stalowe:

  • rozmiar 15-18 cali – 120 zł /szt.
  • rozmiar 19-21 cali – 140 zł /szt.
  • od samochodów ciężarowych – 170 zł /szt.
  • dodatkowa warstwa lakieru – 20 zł /szt.

Felgi aluminiowe:

  • rozmiar 15-18 cali – 140 zł /szt.
  • rozmiar 19-21 cali – 160 zł /szt.
  • od samochodów ciężarowych – 190 zł /szt.
  • dodatkowa warstwa lakieru – 20 zł /szt.

 

Film poniżej przedstawia proces lakierowania ramy motocykla