Lakierowanie proszkowe felg krok po kroku

Właściciele samochodów często borykają się z problemem zniszczonych felg. Zakup nowych, błyszczących, aluminiowych felg to duży wydatek, starają się więc w jakiś łatwy sposób odratować swoje stare, stalowe. Przede wszystkim fachowiec powinien ocenić, czy felgi w ogóle nadają się jeszcze do jazdy. Jeśli nie mają większych pęknięć, wgnieceń, czy innych uszkodzeń mechanicznych pozostaje tylko kwestia ich renowacji. Należy znaleźć dobrą lakiernię oferującą renowację felg stalowych. Jak zajmie się ona naszą felgą? 

1. Piaskowanie 

Piaskowanie, zwane też śrutowaniem, polega na dokładnym oczyszczeniu felgi i przygotowaniu jej do malowania. Zdziera się z niej poprzednie warstwy lakieru, brud, rdzę i pył. Piaskowanie tworzy też lekko chropowatą powierzchnię, która lepiej trzyma lakier niż gdyby była idealnie gładka.

2. Baza 

Pierwsza nakładana warstwa to farba podkładowa na bazie cynku. Idealnie przygotowuje ona wypiaskowaną powierzchnię do przyjęcia warstwy lakieru i dzięki niej lepiej utrwali się on w piecu.

3. Kolor

Po precyzyjnym wykonaniu poprzednich czynności lakiernia może przejść do nakładania koloru. Obecnie palety kolorów są bardzo bogate. Klient może wybrać zarówno neutralne stalowe i srebrne kolory, ale również żywe, intensywne barwy nawiązujące do stylizacji szybkich sportowych samochodów. Farbę nanosi w postaci proszku specjalnym pistoletem. Dzięki temu malowanie jest precyzyjne i szybkie. Po jej nałożeniu felgę utrwala się w specjalnym piecu w 200 stopniach. Metoda ta daje wyjątkowo silne utrwalenie barwników.

4. Lakier 

Ostatnim etapem jest nałożenie bezbarwnego lakieru. Ochrania i utwardza on nie tylko warstwę kolorową, ale również całą felgę przed zadrapaniami i obtarciami. Teraz już wystarczy tylko założyć opony i wyważyć koła i można cieszyć się już nowym wyglądem naszego pojazdu.

Share