Jak odnowić i zabezpieczyć stalowe ogrodzenie?

Pomalować i zabezpieczyć ogrodzenie można samodzielnie. Jeśli zależy nam na idealnym pokryciu bez zacieków oraz na długotrwałym zabezpieczeniu ogrodzenia, to warto skorzystać z usług lakierni proszkowych, które je odpowiednio oczyszczą oraz pomalują.

Skuteczne zabezpieczenie przed korozją

Ogrodzenia najczęściej malowane są farbą podkładową i nawierzchniową. Nie jest to jednak długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne. Większą trwałością odznaczają się wyroby cynkowane, jednak nie na wszystkich posesjach takie ogrodzenia będą pasowały do zabudowy oraz koncepcji właściciela. Dlatego o wiele lepszą metodą jest malowanie proszkowe ogrodzeń, które umożliwia szeroki wybór kolorów. Chociaż lakierowanie proszkowe ogrodzeń nie wymaga podkładu, to warto zastosować zabezpieczenie antykorozyjne w postaci podkładu cynkowego. Pomalowane w ten sposób powierzchnie są odporne na działanie czynników atmosferycznych, chemicznych oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Na czym polega malowanie proszkowe ogrodzeń?

Przed pomalowaniem ogrodzenie musi zostać dokładnie oczyszczone. Najlepszą metodą jest śrutowanie lub piaskowanie. Polega ono na ciśnieniowym działaniu drobnym proszkiem na powierzchnię, który dokładnie usuwa wszelkiego typu zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Tak dokładne oczyszczenie sprawia, że nałożona na niego warstwa farby będzie trwalsza niż gdybyśmy oczyścili i pomalowali ogrodzenie ręcznie. Malowanie proszkowe polega na nałożeniu farby proszkowej na dany element oraz utwardzeniu jej w piecu w wysokiej temperaturze. Lakiernie proszkowe dysponują piecami, które umożliwiają odnowienie nawet największych bram wjazdowych. Warto też zdecydować się na  proszkowe lakierowanie ogrodzenia, dzięki temu zabezpieczymy dodatkowo powierzchnię ogrodzenia lub bramy i zagwarantujemy jej nienaganny wygląd przez lata. Dlatego warto wybrać dobrą lakiernię proszkową i zamiast co roku odnawiać ręcznie ogrodzenie, cieszyć się jego pięknym widokiem przez lata.

Share