tuning felg

Efektowny tuning auta w jeden dzień!

Miłośnicy motoryzacji nie lubią rutyny. Z niecierpliwością czekają, aż znane marki wypuszczą kolejne wersje popularnych modeli, aby nasycić oczy ich choćby delikatnym liftingiem. Często Ci, którzy posiadają swoje auto, próbują je w jakiś sposób odświeżyć lub nadać mu bardziej sportowy design. Najprostszą metodą na to jest pomalowanie felg. Są na tyle widocznym elementem samochodu, że nawet delikatna zmiana koloru może nadać pojazdowi całkiem nowy charakter.

Jak odświeżyć felgi?

Nie istotne, czy masz felgi stalowe, czy aluminiowe. Oba rodzaje można pomalować. Najprostszą i najtańszą metodą jest kupienie specjalnego spreju do felg, jednak farba tego typu bardzo szybko odpryskuje i finalnie uzyskuje się efekt odwrotny od zamierzonego. Aby zrobić to dobrze, niezbędne jest malowanie proszkowe, a takie najlepiej zlecić profesjonalistom. Lakiernia najpierw czyści felgi, aby dokładnie usunąć odpadające warstwy starego lakieru. Po wyczyszczeniu nakłada warstwę bazową, a następnie specjalnym urządzeniem pod ciśnieniem nakłada farbę w proszku, którą finalnie utwardza w specjalnym piecu przez kilkanaście minut. Na koniec nakłada się lakier, który dodatkowo chroni poprzednie warstwy. Chociaż proces wydaje się żmudny i długotrwały to doświadczona lakiernia proszkowa pod Warszawą jest wstanie wykonać całą usługę w jeden dzień!

Czy takie malowanie jest trwałe?

Malowanie proszkowe jest jedną z najtrwalszych metod malowania. Zaleca się je nie tylko do tuningu – jest również świetną metodą do ochrony nowych felg lub renowacji tych lekko zużytych. Po prostu zamiast intensywnych sportowych kolorów, nakłada się naturalny stalowy odcień. Każda lakiernia dysponuje próbnikiem kolorów farb, jakich używa do malowania. W szybki i niedrogi sposób można więc lekko odświeżyć swoje cztery kółka lub totalnie zaszaleć i nadać pojazdowi zupełnie nowy charakter.

Share